| Abracadabra22222 a întrebat:

Daca am media generala pe toti anii 8.50 pot sa aplic pentru scoala de subofiteri Campina(Politie) sau Falticeni(Jandarmi) sau macar la subofiteri la pompieri? Am avut niste probleme cu absentele in clasa a 9 a si am avut media scazuta mult la purtare dupa am avut 10. Nu am avut-o din cauza unei delicvente. As vrea sa stiu unde as putea sa aplic daca am aceasta medie

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru toate scolile militare, inclusiv cele ale MAI, este o conditie obligatorie ca media generala la purtare a anilor de liceu sa fie cel putin 9. Daca nu indeplinesti aceasta conditie nu poti candida.

| Violleta2022 a răspuns:

Cu media sazuta la purtare, nu ai sanse sa intrii la politie sau jandarmi. Cred ca ai avut mai multe probleme tu, nu doar absentele de la scoala, daca nota la paurtare a fost scazuta atat de mult, fiind la fel de grava ca orice delicventa.
Din pacate, in Politie si jandarmerie se cer oameni integri, care respecta legea, nu care o incalca.

| debarasator63 a răspuns:

De ce nu, nu ai fost exmatriculat. Daca nu ai cazier nu sunt probleme. Acolo dai examen. Bafta!