| AlexConstantin27 a întrebat:

Daca termin un liceu pe profilul Stiinte ale Naturii pot gasi un job de viitor in domeniul IT? Avand in vedere ca pe internet sunt o multime de cursuri in IT,credeti ca as avea sanse sa imi gasesc un job de viitor, din care ma pot intretine etc? Va multumesc!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| antimulte a răspuns:

Daca vrei sa faci mai departe o facultate sau macar colegiu de specialitate atunci liceul conteaza mai putin, depinde de tine si cunostiintele pe care le ai. Cursurile de pe internet ajuta prea putin ca sa fiu sincer, arunci banii pe ele, ca diplomele lor nu prea sunt asa recunoscute.

1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

Cum zice @antimulte, si pe deasupra, de ce ai nevoie de cursuri online? Cand gasesti tone de informatie online GRATIS. Trebuie doar cineva care sa iti dea o lista cu ce sa inveti pentru ca intr-adevar, in atata informatie te poti pierde.
Vrei sa inveti un limbaj de programare? Il gasesti cap-coada online gratis pe diferse site-uri, forum-uri, Youtube, si mai stiu eu unde.