| Fhdhdj a întrebat:

Daca urmez un liceu cu profil economic pot da mai departe la drept daca am medie destul de mare? Adica profilul liceului nu este un criteriu de admitere sau ceva? Nu cred ca daca ai o medie mai mare decât cineva dar el a urmat un profil uman il va repartiza pe el in locul tau?

Răspuns Câştigător
| Hdhdj a răspuns:

Nu contează profilul liceului. Oricum trebuie să dai admitere la drept. Dacă o iei poti studia liniștit. Pe nimeni nu intereseaza ca ai fost la economie.

2 răspunsuri:
| pixeltinker a răspuns:

Du te cu încredere!

| marinescub701 a răspuns:

Profilul liceului nu conteaza, intr-adevar, in functie de profil studiezi anumite materii care iti pot fi folositoare entru admitere, daca inveti insa singur tot ce trebuie pentru admitere, nu conteaza decat nota luata la examenul de admitere