| Hengl a întrebat:

Daca vreau sa devin nutritionista e de ajuns sa merg la facultatea de nutritie si dietetica(durează 3 ani) sau trebuie sa merg pe medicina si dupa sa imi aleg specializarea?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E suficient să terimini cei trei ani - apoi dacă crezi, mai faci și alții

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie medicină deoarece vor sa introducă o lege in care nutritionistii care nu au la bază medicina nu vor avea drept sa practice meseria, deoarece sunt multi neaveniti care se dau mari specialisti, deci da trebuie sa faci medicina. Acum cursurile se fac online. Ce varsta ai?

| Hengl explică (pentru CristiDinBucuresti):

17 ani, daca o sa se introducă legea aceea practic profilul acela de 3 ani o sa fie scos.