| Casian76 a întrebat:

Este adevărat sau fals ca lucrătorii part-time nu pot rămâne în preaviz după concediere/demisie?

Răspuns Câştigător
| RainbowD a răspuns:

Este fals. Asta depinde de angajator si de locul de munca unde lucrezi. Daca vrea te tine in preaviz, iar daca nu, azi iti dai demisia de maine nu mai vi.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat, se aplica aceleasi reguli ca la contractul cu norma intreaga, inclusiv privind perioada de preaviz in caz de demisie sau concediere.