| emipenet a întrebat:

Buna Ziua! Eu as vrea sa devin cantareț, dar mi-e frica ca nu voi reusi, adica, chiar nu stiu ce sa fac ca sa devin, imi puteti oferi sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Apokales a răspuns:

Si daca nu vei deveni un cantaret de succes, inca poti sa iti pastrez pasiunea la nivel de hobby. Dintr-un hobby te dezvolti si inveti constant. Si cine stie ce va fi in viitor.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Să te duci la concursuri unde să te afirmi cum ar fi vocea ro, x factor etc.

| sierra1 a răspuns:

Invățătoarea/diriginta/profa_de_muzică ce zic de asta? Ei/ele te cunosc și știu ce-ți poate pielea (citește: corzile vocala)

| SilentRain a răspuns:

Nu lasă team sa te oprească, vei regreta mai târziu
Dedicate pentru pasiunea ta si rezultatele vor veni

| CodrutElian1990 a răspuns:

Intai sa fii testat de un specialist, ca si eu am vrut sa ma fac aviator, dar am cazut la centrifuga (termen popular).

| Ineys a răspuns:

Tambal boss. Iti iei un tambal si-i dai sa-i sara corzile.

| Alverto a răspuns:

Depinde ce gen

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E nevoie de multa munca ore de canto multe, foarte multe și sa ai ureche muzicala, timbru vocal dacă nu ai nici măcar 40 % voce, potențial nici cu canto nu o sa faci nimic asta probabil îți va spune cel/cea la care te vei duce poți încerca vocalize și de acasă cauta pe YouTube Diana pap da vezi ca trebuie sa le faci corect urmărește cu atenție după ce ai făcut câteva săptămâni de vocalize îți poți găsi pe cineva care preda lecții de canto de ții serios un an doi ani și poate îți vei îndeplini visul