| Jigokunokishi a întrebat:

facultatea de Resurse umane e buna, ai ce face cu ea? Poti gasi usor de lucru in domeniu, se plateste bine? Cine imi poate da detalii? Ar fi o alegere mai buna ca psihologia? De protectia mediului ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cinstit - toate trei sunt cam restrictive la angajare. Poate psihologia își oferă un evantai mai larg, la absolvire, pentru un job

| Anon31241212 a răspuns:

Psihologia ar fi o alegere mai buna. La cata depresie exista...

| Sunshine123 a răspuns:

Resursele umane este un domeniu in care poti sa avansezi daca vrei. Eu zic ca se plateste destul de bine avand in vedere ca se ocupa cu selectarea de personal pentru alte firme sau pentru firmele in care lucreaza. Nu stiu ce sa zic de psihologie, e un domeniu care se ocupa cu studiul mintilor si comportamentul uman. Cam greu sa iti deschizi propriul cabinet dar de munca sigur gasesti, ori la o scoala, gradinita sa centru de nevoi speciale. Iar protectia mediului e cam vast. Nu prea vad ce ai putea iesii de aici. Un salariu cat de cat bun necesita studii.