| Zarzarica171999 a întrebat:

Bună ziua, ieri am depus un CV online la Kaufland, astăzi m-au sunat și m-au întrebat dacă pot veni la un interviu la ora 2. Bineînțeles, am fost m-au întrebat ca ce am lucrat, unde, de ce am plecat, ca ce vreau sa lucrez etc. Menagerul m-a trimis la colega lui care mi-au făcut foile cu ce acte sa aduc. Mi-a dat o foaie pentru fisa medicala, una pentru card și încă una cu copiile după buletin etc pe care trebuie sa o aduc dar dilema mea este ca nu mi-a spus nimeni când trebuie sa ma duc la munca. Eu am întrebat când trebuie sa aduc și mi s-a spus cât mai repede. La analize trebuie sa dau ceva bani? Fundita.
Cum ar trebui sa procedez, ma duc la ei când am toate actele sau ma duc mâine?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Duci acte - te duci la ei - semnezi contractul - mergi la muncă. Asta e ordinea nu alta

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să poți lucra trebuie să fii angajat.
Ca să fii angajat, trebuie să aduci toate actele.
Astfel duci toate actele. Actele le vede, le citește, le analizează și le semnează un director.
Apoi ești angajat.
Apoi ți se spune orarul și când trebuie să te prezinți la muncă.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai atunci cand ai toate actele poti sa mergi. Adica daca dupa unele poti sa astepti, poti sa mergi cu cele pe care le ai deja si apoi le dai si pe restul. Asa mai usurezi procesul.

De exemplu, daca acum o parte din actele pregatite, poti sa mergi sa le duci si vezi ce zic. Daca poti sa duci maine o parte din ele, poti sa le duci. Munca o incepi abia dupa.

Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Daca te-au angajat fa-ti dosarul complet, anunta-i cand este gata si trebuie sa-ti faca contractul individual de munca, nu ai cum sa incepi sa lucrezi fara sa fi semnat contractul care se depune la ITM (altfel se considera munca la negru). Cat despre bani, nu cred. Daca te duci la medicul de familie si iti da fisa medicala si o o adeverinta cum ca ai fi apt de munca, nu cred ca se dau bani.

| Robertandrei4858 a răspuns:

Se face repede dosarul, maxim doua ore. cand ai toate actele mergi cu ele

| hacktek a răspuns:

Te duci la ei când ai toate actele cerute de ei în regulă.