| PatrickJane20001 a întrebat:

Bună ziua. Îmi doresc să dau mai departe la facultatea de medicină. Am înțeles că durează 6 ani, după care urmează rezidențiatul (care este plătit). După poți urma specializare pe un anumit domeniu, care durează 2/3/4 ani, iar la final ești medic specialist. Întrebarea mea este, pe perioada specializării, mai primești vreun salariu? (precum la rezidențiat?)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Atat pe timpul rezidentiatului, cat si a specializarii, muncesti intr-un spital si esti platit cu salariu.