| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua, imi poate spune cineva va rog, ce facultate trebuie sa fac in Sibiu pentru a ajunge inspector ITP?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa faci o facultate, sa-ti iei licenta si sa muncesti 5-10 ani, ca sa poti aplica dupa aceea pentru joburi de inspector.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Violleta unde ar trebui sa muncesc?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde-ti gasesti loc de munca, fiindca in ziua de azi facultatea nu mai vine cu loc de munca asigurat.

| zeuspebepeee a răspuns:

Facultatea de autovehicule rutiere. Nu stiu daca se afla si in Sibiu, dar daca tintesti catre aceasta functie, aceea este facultatea pe care trebuie s-o urmezi.

| anonim_4396 explică (pentru zeuspebepeee):

Din pacate, nu se afla in Sibiu, de aia am intrebat.