| Mirelacristina a întrebat:

Imi puteti spune va rog ce parere aveti despre facultatea de silvicultura si exploatări forestiere din Brasov, mai exact domeniul inginerie geodezica( masuratori terestre si cadastru).
PS : incep clasa a 12a si m-ar interesa acest domeniu, dar nu stiu prea multe despre el si as dori si niste sfaturi daca este o meserie de viitor sau nu

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

E o facultate cam grea (implica multă matematica și fizica), dar din câte știu eu e cea mai bine plătită meserie pentru cei care stau la țara, e un avantaj. Oricum tu o sa stai mai mult pe teren, nu stai in oraș.