| RuxiAna a întrebat:

in luna iulie am dat examenul de titularizare pe specializarea invatator si am luat sub 5. Intrebarea mea este daca dau in septembrie examen pe educator cealalta specializare, trebuie sa dau si interviul sau este valabila inspectia din mai de la scoala? Inspectoratul nu imi spune nimic.
Multumesc frumos pentru raspunsuri!

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Citesc si ma cutremur. Iti voi scrie exact ce gandesc.

Tu ai vrea sa fii operat pe cord deschis (sper ca stii ce-i ala) de un medic ce a luat sub 5 la examenul de rezidentiat?

Decat un invatator prost ce nenoroceste copii, mai bine un gunoier cinstit ce face curatenie bine.

Ai doua clase primare, esti poreclit ganditoru',
Sa nu faci lectii cu copilu', ca-i distrugi viitoru'.

| Ralena a răspuns (pentru flixbuster):

Minunat raspuns, ma pregateam sa il dau si eu cand am vazut ca deja exista. Nu pot sa inteleg, cum sa ai tupeul sa iei sub 5 si inca sa mai doresti sa lucrezi cu copiii altora? Parintii accepta sa le distruga copiii acesti analfabeti functionali? Sub 5 inseamna prost. Prost in sensul definitiei din dictionar a cuvantului. Si faptul ca te mai si lauzi dupa aia cu ce ai facut, nu mai are definitie in dictionar. Sfatul meu e sa emigreze, ca Romania e de vina pentru ca nu a luat 10 cu felicitari, sigur in alta tara era eminenta/a, numai in Romania se poate intampla asa ceva big grin.