| alice5544 a întrebat:

Ma intereseaza sa aflu cum se efectueaza un transfer de la o facultate de stat la alta, (momentan nu mi-a raspuns secretariatul si nici nu am primit nimic pe e-mail). Precizez ca sunt studenta in anul 1, la buget, la Facultatea de Drept Simion Barnutiu din cadrul Universitatii Lucian Blaga, Sibiu si doresc sa ma mut in al doilea semestru al aceluiasi an la Facultatea de Drept Babes- Bolyai, Cluj.

Orice informatie este binevenita, multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gasesti detalii in Metodologia aprobata prin Ordinul MECS nr.651/2014, pentru aprobarea Metodologiei privind mobilitatea academică a studenţilor. Ordinul il gasesti pe mai multe site-uri, inclusiv aici: http://www.dreptonline.ro/......ntilor.php

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, se poate să te transferi de la o facultate la alta ( sau de la o specializare la alta ) - evident, în anumite CONDIŢII!

Vezi detalii în Regulamentul privind activitatea profesională a studenţilor - ar trebui să-l găseşti pe site-ul oficial al Universităţii respective...

Toate cele bune!