| danielacoca1234 a întrebat:

Buna Ziua. Ma poate ajuta cineva cu niște răspunsuri la întrebările mele despre școala de poliție din Cluj?

Răspuns Câştigător
| RaAlexandra a răspuns:

1.Poti participa la concurs doar cand ai diploma de bacalaureat sau daca vrei sa riști poti incepe dosarul dinainte de BAC dar nu il poti duce la IPJ sa il depui.
2.Da,poti lucra la birou..si politia are mai multe specializari(rutiera, criminalistica etc.) unde se face si munca de birou, nu doar de teren

3 răspunsuri:
| RaAlexandra a răspuns:

Sigur

| danielacoca1234 explică (pentru RaAlexandra):

Buna.
1.Admiterea pentru școala se va face in clasa a 12-a in Ianuarie? Am văzut ca la dosar trebuie diploma de bac și nu am înțeles exact când se va tine examenul
2. Dacă voi absolvi as putea lucra și la un birou in acest domeniu cu un program fix, fără ture de noapte?

| danielacoca1234 explică (pentru RaAlexandra):

1. Admiterea pentru școala se va face când voi fi in clasa a -12-a,in Ianuarie?
2. După absolvire as putea sa lucrez in acest domeniu și la un birou, cu un program fix și fără ture de noapte?