| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a întrebat:

Mai am cateva luni si termin cei 3 ani de profesionala, iar mai apoi doresc sa ma inscriu la seral. Dupa ce i-au bacul pot da la UNARTE Bucuresti pe profil grafica? Tin sa precizez ca profilul de la seral este "tehnician gastronom", iar bacul se da din matematica si romana(parca). Apropo, conteaza profilul pe care l-am facut in liceu pentru a fi admis la facultatea dorita?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu conteaza profilul finalizat--- admiterea la UARTE nu este conditionata de finalizarea unui liceu din filiera vocationala, cu profil de arta. Insa, gandeste-te! --- la admitere vei concura cu candidati care au un talent cizelat /educat pe parcursul studiilor la un colegiu de arta.