| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua!
O sa sustin probele pentru jandarmerie in toamna si nu stiu unde sa merg.
Adica la Falticeni sau Dragasani
Distanta este relativ aceeasi si as vrea sa stiu diferentele
Cati stau in camera la Falticeni
Cati stau in camera la Dragasani
Unde sunt conditii mai bune
Etc.
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Conditiile sunt aceleasi la ambele camine, acum depinde de tine cat esti de norocos, sa fii repartizat intr-o camera cu 8-10 paturi sau una cu 20 de paturi, depinzand de cat de mare este dormitorul respectiv.
Baile sunt comune, manacrea la cantina unitatii, iar iesitul din unitate se face numai pe baza de permisie de la superior.
Succes la probe si admitere!