| Fhdhdj a întrebat:

Pentru a ajunge software engineer trebuie sa urmez neaparat politehnica? Sincer partea hardware nu ma atrage si am întrat pe site la facultatea de informatica Iasi si scria ca dupa ce o termini poți ajunge si asa ceva.
www.info.uaic.ro/programs/informatica

1 răspuns:
| Feri5 a răspuns:

Nu trebuie sa urmezi NEAPARAT Politehnica. Te poți duce direct la facultatea de informatica din Iași și te poți face foarte ușor software engineer. Nu se pune prea mare accent pe partea hardware ca la poli