| anonim_4396 a întrebat:

stie cineva cu ce se mananca firma Duvenbeck,care sunt conditiile,mediul de lucru, salariul?(ca sofer ma refer)

5 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Soferia in ziua de azi e sclavie, nu mai conteaza firma.

| FreddieM a răspuns (pentru danbnz):

Aoleu, cum asa? De ce crezi ca e sclavie asemenea profesie?

| danbnz a răspuns (pentru FreddieM):

Am lucrat multi ani, cam in toate domeniile... transport persoane, marfa, distributie samd.
In ziua de azi nu mai esti doar sofer, esti si mecanic si casier si delegat si incarcator-descarcator... faci de toate, muncesti multe ore pe salariu mic.
Muncesti atat de mult de parca esti "insurat" cu masina si doar musafir ocazional pentru familia ta.

| FreddieM a răspuns (pentru danbnz):

crying...Si acum cum stai?

| danbnz a răspuns (pentru FreddieM):

Nu mai trag de volan.
M-am saturat intr-o buna zi si m-am reorientat profesional.