| TheNotoriousSparkles a întrebat:

Buna ziua TPU, am 17 ani si recent m-am dus sa semnez oferta de angajare de la KFC (pe pozitia de casier), iar marti ma duc sa îmi faca analizele necesare, țin sa menționez ca nu am fost angajata niciodata pana acum. Am mai multe întrebari daca sunteti draguti si stiti m-ar ajuta enorm de mult:
1. Daca ies cu paraziti la rezultatul analizelor atunci nu voi mai fi angajata?
2. Daca ai meseria de casier la KFC faci numai asta gen prin bucatarie sa pui fiecare produs la meniul lui etc?
3.Mi-e frica ca nu ma voi descurca foarte bine cu banii, cum sunt mai exact aparatele de la casierie? Iti spune si cat rest trebuie sa ii dai clientului? Asa mi-ar fi mult mai usor.
4.Cum se procedeaza cu gestiunea? Va trebui sa o fac eu?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Dacă ieși inaptă, nu te angajează.
2. Dacă ești casier, lucrezi la caserie.
3. Vei fi in instruită.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce legatura are meseria de casier cu bucataria? Stai la casa si vinzi dai restul la bani, faci inventarul daca nu te pricepi la matematică nu e de tine postul de casier vei fi inselata la bani si vei pune de la tine, nu e asa simplu, ce varsta ai?

| Design2021 a răspuns:

Aparatele din ziua de azi iti spun cat trebuie sa dai rest.

Este normal sa ai emotii la primul job, trebuie sa fii increzator, totul in viata se invata.

O sa mai ai colegi, nu o sa fii singur, o sa ai pe cine sa intrebi.