| NaNeSuDhOp a întrebat:

Buna ziua TPU, în urma unui interviu de angajare am fost pus sa fac examen medical iar pe acel examen mi-a iesit tensiunea 14, 8 pulsul 125 b pe m, i am explicat doamnei aceleia ca am palpitatii cand vine vorba de medici si ace dar nu mi-a zis nimic, mi s-a zis sa astept sa fiu sunat dupa verificarea la Bucuresti, credeti ca o sa ma puna inapt? Multumesc!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pulsul de 125 este foarte ridicat.
Daca n-ai alergat chiar inainte, atunci ai probleme!

| CM7YRE a răspuns:

Ar fi putin cam "ridicat" dar indiferent ce crede oricine, nu o sa stabileasca ce va fi pus acolo = apt/inapt. Doar ei pot stabili asta. Totusi, nu cred ca o sa fi trecut inapt pentru asa ceva.

| NaNeSuDhOp explică (pentru CM7YRE):

Am facut mii de analize si d asta zic, nu am ceva sa nu pot muncii, e tahicardie pe font neurovegetativ, stres emotii intru in panica si d asta zic.