| alinutz911 a întrebat:

Buna ziua TPU! Meseria de arheolog este cautata in Romania? si ce inseamna sa fi arheolog? este o meserie bine platita? esti mereu plecat de acasa? multumesc, dau funda!

Răspuns Câştigător
| Asgard a răspuns:

Cunosc un arheolog, asa incat ce iti voi spune stiu de la el. Meseria de arheolog implica sa mergi pe santiere arheologice unde dezgropi vestigii sau faci cercetari, de asemenea elaborezi lucrari pe baza unor obiecte gasite. Este o meserie foarte frumoasa daca esti pasionat insa in Romania sunt putine locuri si banii primiti lasa de dorit. Esti plecat de acasa, exista posibilitatea sa trebuiasca sa dormi cu cortul langa situri mai izolate. Dar daca te pasioneaza acest lucru si vrei sa o faci, merita. Si eu am vrut sa devin arheolog si mi-am schimbat optiunea in ultimul moment. happy