| Nedelcu_Alex_2002 a întrebat:

Buna ziua TPU pe la inceputul lunii a venit si decizia mea de pensionare pe data de 7 se poate sa imi vina bani chiar in luna respectiva adica dupa 15 incolo? Si cand sa marit pensia acum de 1 iulie sa marit si pensia anticipata partiala se maresc toate pensile?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate sa primesti banii pana la sfarsitul lunii.
Si s-a marit punctul de pensie, astfel ca toate pensiile se maresc de la 1 iulie, inclusiv pensia anticipata partiala.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Citeste DATA emiterii pensiei.
Daca este d-inaintea intrarii in vigoare al maririi, atunci si tie se va mari.
Daca este datat dupa, atunci suma este ceea deja ridicata.
Detalii la oficiul de pensii...