| Cosminandrei2004 a întrebat:

Buna ziua tuturor. Sunt elev la un liceu teologic din Neamț și sunt la profilul "Ghid Turism Religios". Tocmai ce am terminat clasa a 9 a și aș dori să mă mut la al doilea profil al liceului, mai exact la liceul pastoral. Din cate am înțeles că să te muți trebuie ca media ta din clasa anterioara sa fie mai mare decât a ultimului promovat din clasa respectivă. Media mea anuală pe clasa a 9 a este 9, 33. Problema este că mama nu mă lasa sa ma mut deoarece spune că îmi este mai bine unde sunt. Eu îmi doream încă din clasa a 8 a sa vin la acest profil, însă problema era că îmi era frică de examenele de admitere. Cum as putea sa o conving pe mama să mă lase să mă mut? Chiar îmi doresc să urmez acel profil, deoarece nu mă pasionează materiile legate de turism (Hoteliera, GTR, ITN TURISTICE.)

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sunt la profilul "Ghid Turism Religios"...aș dori să mă mut la...pastorală"

tot aia e, stai unde ești că pe post de cântăreț religios, nu-ți prea văd luminos viitorul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i că nu ea merge la liceu, ci tu, și n-are fix nicio idee ce e mai bine pentru tine și ce nu.