| Pirvan12345 a întrebat:

vreau sa ma fac si eu broker in domeniul de asigurari si nu stiu ce ar trebui sa fac. Mentionez sunt student, am 19 ani, se poate sa fac acest lucru daca am varsta de 19 ani? Si ce ar trebui sa stiu? Si ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Pirvan12345 explică (pentru danbnz):

Dar ce ar trebui sa stiu? Nu trebuie sa invat cv?

| danbnz a răspuns (pentru Pirvan12345):

"... vreau sa ma fac si eu broker in domeniul de asigurari si nu stiu ce ar trebui sa fac..."
Pentru asta e cursul de calificare.
Sa inveti "ceva" despre meseria respectiva si sa ai un certificat de calificare care sa-i confirme angajatorului ca ai cunostinte de baza in domeniul respectiv.
Fara experienta mai poti sa te angajezi dar fara o minima calificare nu.