| anonim_4396 a întrebat:

Bunaaaa... termin clasa zecea, dar chiar vreau sa imi fac o idee asupra unei facultati pe care s-o urmez.
Este cineva la facultatea Unarte din Bucuresti? Merita sa ma pregatesc? Se intra cinstit sau pe pile?
P.s vreau sa devin designer vestimentar.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Merita doar in masura in care esti dispus sa inveti si sa termini acea facultate.
Pe pile nu se mai intra demult la UNARTE, fiindca oamenii talentati ies imediat in evidenta si este imposibil sa nu-i vezi.
Ca designer vestimenatr trebuie sa stii nu doar a desena, dar sa ai talent la creatie.

| Steph890 a răspuns (pentru Violleta2022):

Multumesc mult de raspuns. happy

1 răspuns: