| Joker3134 a întrebat:

Că asistent medical ai mult de învățat?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ancaval a răspuns:

- injecții (im., iv., sc., id. + riscuri);
- diferite tehnici (care sunt multe, dar depinde și pe ce specializare ești - sunt unele mai ușoare);

Deci, da, ai multe de învățat. Odată ce te pricepi și prinzi experiență, o să îți fie și ușor, și o să îți permiți să alegi unde să lucrezi. Până atunci.......cale lungă.

Răspuns utilizator avertizat
| ancaval a răspuns (pentru Joker3134):

Am prieteni care au făcut AMG și lucrează la stomatologie, N-ARE NICI O LEGĂTURĂ stomatologia cu AMG. Pentru stoma există alte cursuri. DAR, e, totuși, un loc de muncă.
La stomatologie (la cabinet individual) e foarte ușor, lejer și mulți preferă asta, decât să își bată capul cu responsabilități.
Că na...și im., dacă nu ai făcut-o cum trebuie, o să fie durere mare acolo + dacă mai și injectezi soluția în nerv, rămâne paralizat pe viață. Deci, sunt responsabilități, trebuie să fii stăpân pe tine.

Dacă tu crezi că îți place și vrei să încerci, fă AMG și mergi la stat.
Dacă vrei să fie mai lejer, mergi la stoma.