| Veronica11 a întrebat:

Ca ce poti profesa dupa terminarea facultatii de farmacie, in afara de eliberarea de medicamente intr-o farmacie?

6 răspunsuri:
| microsedd a răspuns:

Poti lucra in industrie, adica in fabrica de medicamente daca vrei dar din cate am vazut eu majoritatea farmacistilor dupa ce tremina nu vor decat sa vanda medicamente ca cica se castiga bine in jur de 2000-2500 RON/luna si nu vor sa munceasca mai mult in fabrica dar sunt si care aleg calea industriei.
Sincer mie mi se pare o pierdere de timp si o irosire de vreme sa faci facultatea de farmacie 5 ani de zile si sa inveti vreo 6 feluri de chimii si vreo 3 feluri de fizici si multe altele printre care si botanica... ca sa fii vanzator la farmacie...
Acuma na judeca si tu.

| Dianne18 a răspuns (pentru microsedd):

Exista industrie farmaceutica in Romania? Sau doar se importa medicamente?

| BiuL a răspuns:

Farmacist, dar el nu doar elibereaza medicamente ci le si prepara in laborator. Nu e doar un simplu "vanzator".

| suntserios a răspuns (pentru BiuL):

Asta era odata, acum farmacistul e doar vanzator

| RobertGaming a răspuns:

Asistent

| Duchess a răspuns:

Poti lucra ca farmacista care prepara medicamente in laboratoare...