| anonim_4396 a întrebat:

Ca profesor pot preda mai multe materii?
Castig mai mult daca predau mai multe materii? Am un profesor care preda si istorie si geografie si de asta intreb.

5 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Teoretic nu ar trebui sa se poata, practic, cu niste cursuri si experienta in predare poti sa predai cate materii vrei. Si da, iei mai mult pentru ca ai mai multe ore

| Superior a răspuns:

Profesoara mea de biologie spune ca la liceul de unde si-a mutat locul de munca preda si biologie, chimie si fizica happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de numarul de ore, nu de materii.

| Ara997 a răspuns:

Dea, a facut facultatea in trecut si era un institut de 3 ani pentru gimnaziu istorie-geografie inv. universitar. pe urma a mai facut un master ceva si s-a infipt la liceu.

| RoxanaY a răspuns:

Da, poti preda mai mai multe materii. Spre exemplu: diriginta mea preda si romana si religie. Daca predai mai multe materii primesti si un salariu mai mare. Este mai banos cum s-ar spune.