| Nedelcu_Alex_2002 a întrebat:

Ca sa depun dosarul de inscriere in academia de politie, trebuie sa depun doasrul la CAMPINA m sau la o sectie de politie oarecare eu sunt dun jud olt, slatina unde il pot depune?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dosarul se depune la compartimentul de resurse umane din cadrul IPJ Olt. Pentru detalii acolo trebuie sa te adresezi, ei fac recrutarile pentru toate scolile de politie, inclusiv pentru Academia de Politie "Alexandru Ioan Cuza" Bucuresti. La Campina este doar o scoala de agenti de politie, respectiv scoala de agenti de politie "Vasile Lascar".

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru Nedelcu_Alex_2002):

La Campina nu este academie de politie, doar scoala de agenti de politie.
Ti-am spus cine face recrutarea, asa ca intereseaza-te la compartimentul de resurse umane de la IPJ Olt, de acolo afli din cea mai sigura sursa tot ce ai nevoie. Oricum trebuie sa mergi acolo, pentru a lua fisa medicala si a furniza unele date necesare pentru verificare.

| DobreALEXX a răspuns:

Dosarul trebuie depus la Campina.