| Lora1 a întrebat:

Ca sa devii bibliotecar ce facultate trebuie sa faci?

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pentru bibliotecar ai nevoie numai de studii medii (liceu, scoala de meserii), si nu conteaza profilul.

| ElenaSA a răspuns:

Exista specializarea Biblioteconomie, dar cred ca se poate si Filologie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a deveni bibliotecar trebuie sa faci Facultatea de Litere, unde poti opta pentru mai multe programe de studii.

| AndreeeaConstantin a răspuns:

E si o specializare la universitate. parca in cadrul facultatii de litere.

| robroy a răspuns:

O facultate cu profil uman, de genu facultatea de litere sau romana engleza si tot asa...

| AlexandruAndreea a răspuns:

Foarte simplu! Faci facultatea de Litere pe sectia Bibliografie si Stiinta Informatica. Sper ca te-am ajutat.