| Mateo10 a întrebat:

Ca sa fii ospatar trebuie sa faci cursuri?

Răspuns Câştigător
| TinTa a răspuns:

Nu. Te angajezi si daca nu stii ce sa faci iti vor arata ei

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Logic ca trebuie. E ca la alte meserii, zidarul a facut un curs de zidarie, tamplarul a facut un curs de tamplarie. Desigur ca exista exceptii, poate o persoana a avut sansa sa invete de la un alt muncitor, si experienta conteaza. Daca tu inveti de la alti ospatari este exact la fel. Nu conteaza neaparat cum ai dobandit experienta, conteaza ca o ai si esti de calitate.

Asa ca o paranteza. Meseria ii foarte frumoasa, dar are si parti rele. Speli pe jos de ajungi in 3 zile sa schimbi un mop, speli wcuri de iti vine rau, tot timpul o sa fie cineva superior care te supravegheaza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu trebuie neaparat.

| Georg13 a răspuns:

Exista si cursuri, insa nu sunt obligatorii pentru a te angaja.