| ginnungagaap a întrebat:

Cam cu ce medie se intra la facultatea de info in cluj babes-bolyai? Se mai da vreo testare?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

La facultatea de matematica informatica (UBB Cluj) si specializarea informatica, examenul de admitere consta dintr-o proba scrisa la informatica sau la matematica( la alegere). Mediile candidatilor declarati admisi (buget, taxa) in sesiunea iulie 2017 le poti gasi in link-ul :http://www.cs.ubbcluj.ro/......ulie-2017/

| ginnungagaap explică (pentru alessia5158):

Si pentru a fi admis la acest profil trebuie doar acest examen sau si media de la bacalaureat?

| alessia5158 a răspuns (pentru ginnungagaap):

Singurul criteriu de selectie pentru acest concurs este nota obtinuta la proba scrisa a concursului. Media generala a examenului de bacalaureat este utilizata numai ca un criteriu de departajare a candidatilor care obtin aceiasi nota la proba scrisa a concursului. Vei afla si alte informatii necesare tie, daca vei citi regulamentul de organizare al concursului de admitere din link-ul : http://www.cs.ubbcluj.ro/......l-licenta/