| Helena08 a întrebat:

Cam la cat este estimat salariul unui translator engleza/franceza?

5 răspunsuri:
| feraryyy78 a răspuns:

DAca lucreaza in particular el si-l decide, la firme difera de la una la alta.

| ValentinBogdan a răspuns:

Un student angajat pe postul de traducator junior incepe cu 200 de euro. Un traducator exceptional poate ajunge la 1.000-1.500 de euro fara nici un fel de probleme.

| Cristian0eTc a răspuns:

O lei exista google Translate :D http://translate.google.ro/? hl=ro&tab=wT
Glumesc: depinde, multe firme iti dau salariul in functie de clientii pe care ii ai
Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| bossulbossboss a răspuns:

10 bilioanecrying((