| DefneDD a întrebat:

Când i se face cuiva o pagină de wikipedia, intreaba persoana respectiva datele despre ea sau cum le află?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Din mai multe surse de informare. Oricum, acea persoana isi face publice datele alea. E prea imposibil sa se duca cineva la acea persoana si sa ii puna intrebari ca dupa acele informatii sa fie puse pe wikipedia.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Aha... au început cu Dumnezeu.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Dumnezeu
Serios acum, crezi că toate persoanele care au o pagină pe Wiki sunt în viață ca să fie întrebate una-alta? Iar dintre cei care încă mai sunt, altă treabă n-au, decât să răspundă la chestionare Wiki?!?
Datele se iau din surse sigure: înscrisuri (registre de stare civilă de exemplu), înregistrări, relatări din mai multe surse de încredere etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihai69):

"surse sigure" si da link cu Dumnezeu, nu te cam contrazici?

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, pentru că am început în mod evident cu o glumă. Dar e greu...

| DefneDD explică (pentru mihai69):

Dacă se iau din surse sigure Ileana Ciuculete cum și-a ascuns data nasterii toată viata?

| Nemessys a răspuns (pentru mihai69):

Cred ca s-au dus si l-au intrebat personal pe Dumnezeu rolling on the floor)))). Omul care a scris despre Dumnezeu, sigur a calatorit la el sa-l intrebe. Pacat ca nu vrea sa recunoasca, nesimtitu'...

| DefneDD explică (pentru mihai69):

Și dacă se iau din surse sigure Ileana Ciuculete cum și-a ascuns anul nasterii toată viata?