| Yee a întrebat:

Când se publica variantele de bac aprobate pentru sesiunea din 2020, cu cât înainte, la ce ora și pe ce site?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Modelele de subiecte au fost publicate de Centrul Naţional de Evaluare şi Examinare (CNEE) pentru examenul de Bacalaureat 2020 pot fi consultate pe https://www.rocnee.eu/examene/

| Larisaconstanti a răspuns (pentru MihaelaDart):

Buna,îmi poți trimite te rog un alt link către modele de subiecte pentru bacalaureat? Pe link ul de mai sus nu mă lăsa, de asemenea nu pot descarca un model de subiect de pe.acest site. Nu înțeleg de ce.

| Larisaconstanti a răspuns (pentru MihaelaDart):

Mulțumesc frumos. SI pe mine mă trimite pe Google drive doar că aplicația nu accepta. Nu înțeleg de ce

| MihaelaDart a răspuns (pentru Larisaconstanti):

Incearca sa intrebi pe forumul de la Edu, le dai link-ul de la rocnee.eu si poate stiu cei de acolo sa te lamureasca cum sa le copiezi in telefon/pc http://forum.portal.edu.ro/index.php?c=5.

| Yee explică (pentru Larisaconstanti):

Trebuie sa le dai download, la mate de exemplu, dupa Open, cand iti apare folder din acela tip arhiva RAR, dai pe ce vrei (barem sau subiecte) si ar trebui sa ti-se deschida in Internet explorer sau Google in unele cazuri.

Sau incearca aici: file:///C:/Users/User/AppData/Local/Temp/Rar$DIa6636. 49462/E_c_matematica_M_tehnologic_2020_var_model_LRO.pdf

| Larisaconstanti a răspuns (pentru Yee):

Așa am făcut, in cazul meu la romana. SI mă trimite pe Google drive SI îmi spune că acest document nu se poate deschide

7 răspunsuri:
| GabrielVal37tin a răspuns:

27 sau 28 ianuarie.
Funda?