| anonim_4396 a întrebat:

Cand te transferi dupa clasa a noua, media pe an trebuie sa fie mai mare decat al ultimului promovat, adica cea mai slaba medie din clasa la care vrei sa te transferi? De ex daca cea mai mica e 7, 50 eu trebuie sa am peste atat pe an, adica eu asa stiu, altcineva spune ca trebuie sa ai mai mare decat cea mai mare din clasa insemnand 9, 50, pe acolo dar eu din ultimului promovat inteleg cel mai slab...cand se depun cererile de transfer in vacanta de vara? La sfarsitul lui august sau inceput, cand e mai indicat? Si de exemplu daca sunt 2 pe un loc liber, se iau in ordine, care a depus cererea primul sau cel cu medie mai mare? Si inca o intrebare, se completeaza ca la optiuni clase si cazi acolo unde este loc? Deoarece eu vreau la un liceu dar este filo intensiv si filo jurna si sincer mi-ar fi tot una unde sunt ( la liceul la care sunt acum sunt tot pe uman) doar sa fiu la liceul dorit. daca pun intensiv si nu sunt locuri si la jurnalism este? Sau cum se face treaba asta? Adica cand merge parintele sa vorbeasca cu directorul se uita unde sunt locuri? Si exista un anumit nr de locuri, 30? Ca am vazut la liceu cu 31, 32

2 răspunsuri:
| Alecsx25 a răspuns:

Dacă tu eşti la clasa B şi doreşti să te transferi la clasa A, trebuie să ai media mai mare ca ultimul din clasa A. De exemplu, ultimul are 8, 40 media anuală, ia tu ai 8, 41 te poți transfera foarte uşor atât timp cât sunt locuri. Apropo, am trecut prin asta. Succes!

| anonim_4396 explică (pentru Alecsx25):

Și când se depunde cererea de transfer? Cu cât mai repede, mai bine?