| Alex a întrebat:

Cand trebuie sa folosim scrisoare de intentie si cerere de angajare?

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Scrisoarea de intentie si cererea de angajare se folosesc impreuna cu C.V.ul,in general atunci cand se cer. Dar poti trimite o cerere de angajare intr-o anumita functie, atunci cand sunt oferite mai multe functii, pentru a clarifica situatia ta, sau o scrisoare de intentie atunci cand consideri ca esti exact omul potrivit pentru acea functie, argumentand de ce esti atat de potrivit. Unele lucruri nu pot fi scrise in C.V., si pe langa asta, scrisoarea poti s-o scrii in felul tau, subliniind ce vrei tu si dovedind ca ai anumite calitati, cautate de angajator.