| Yoyo12345 a întrebat:

Care ar fi cel mai bun site din Germania pentru a gasi un loc de munca?

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Indeed, Meinstadt si Jobbörse de pe siteul Agentur für Arbeit. Cel din urma e actualizat in permanenta.

| MihaelaDart a răspuns:

Pe site-urile cu locuri de munca din Germania putin vei gasi direct la o institutie/fabrica, ci mai multe firme de recrutare serioase si acestia te vor trimite la fabrica x si y unde au nevoie de oameni. Cu toate ca o firma de recrutare din Germania, de ceva vreme cer limba germana, foarte greu te accepta fara. Sunt mai nationalisti ca popor si nu ai cum sa ii schimbi. Si nu numai trebuie sa fi deja pe teritorul german ca sa te poti prezenta la astfel de firme. Poti trimite online prin e-mail curriculumul tau vitae impreuna cu o scrisoare de intentie scrisa in germana si raspunsul il vei primi in cateva zile ori deloc in cazul in care nu te accepta. Desi ca sa primesti raspunsul afirmativ o sa iti ceara sa te prezinti la firma la ei pentru completarea altor acte si interviu, una-alta trebuie sa locuiesti la cineva pana vei intra in campul muncii. Si inca o chestie, firma de recrutare te va plimba de la o fabrica la alta, pana cand sa zicem fabrica x daca te place cum lucrezi, esti la locul tau, te poate pastra pentru totdeauna si iti poate face Fest, adica contractul nelimitat.
https://neuvoo.de/jobs/
https://www.jobs.de/suche

Succes!