| Dira a întrebat:

Care credeti ca e cea mai buna meserie:avocata, jurnalist, cinatareata! Funda

12 răspunsuri:
| Ezyo a răspuns:

Depinde de talentul tau, daca stii si iti place sa canti.cantareata evident, e cea mai buna si frumoasa meserie happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dintre cele enumerate de tine, avocat (nu se spune avocata, la fel cum nu se spune primarita sau ministra, nu ai forma de feminin in situatiile astea). Oricum, meseria de avocat este cea mai banoasa.
Cintareata fiind, poti cistiga foarte bine, dar sansele sint reduse. Pe linga talent, ai nevoie si de promovare, fara un impresar bun, nu ajungi nicaieri.
Ca jurnalist, este si mai greu sa ajungi sa cistigi bine. Vei fi una din multele jurnaliste care alearga dupa subiecte de dimineata pina seara. Insa, sansele sa devii celebra si bine platita, sint la fel de reduse ca si in cazul anterior. Ca Oprah Winfrey sau Larry King, ajung putini.

| MasterGoldX a răspuns:

Avocata

| gigel68 a răspuns:

Sotie de miliardar.

| DaDuSH a răspuns:

Pai...
pentru avocat trebuie sa stii sa convingi oamenii (sa minti frumos) laughing)
jurnalist trebuie sa stii sa faci articole, sa cauti cuvinte captivante
si cantareata... trebuie sa ai multee ideii, sa stii muzica,...

| Adrick a răspuns:

Parerea mea ca unei fete, iar sta o cariera de jurnalist! happy

| HappySadness a răspuns:

Cinatareata? Adica cea care face cina? laughing

| Meli2000 a răspuns:

Pai:
a)cand esti avocat primesti multi bani dar e stresant
b)cand esti jurnalist primesti un salariu bun si esti doar in aventuri
c)cand esti cantareata mergi mult prin lume si primesti bani dar pe la 35 de ani gata cu cariera si nu poti fi doar cantareata mai trebuie ceva!
TOTUL DEPINDE DE TINE CE VREI!
eu vreau cantareata deoarece am voce dar ma gandesca ca mai trebuie sa fiu ceva!

| Mdll966 a răspuns:

Avocat,crede-ma e o meserie foarte banoasa.Si eu vreau sa ma fac avocat, deoarece imi place aceasta meserie si ma caracterizeaza. funda?

| gabryela_2772 a răspuns:

Cinatareata dar trebuie sa ai voce plc sa canti xlove strucklove strucklove strucklove struck

| cristian92 a răspuns:

Depinde la ce te pricepi cel mai bine. Dar oricum, din avocatura castigi cel mai bine! Pentru restul trebuie sa ai foarte mult talent in ceea ce faci!

| ANDy_7954 a răspuns:

Ca sa devii avocata trebuie sa dai examen de barou dupa ce termini dreptul si costa 1000 euro.Totusi daca il iei poti castiga multi bani. Jurnalismul este destul de usor daca ai vocatie catre limbi straine si ai o cultura generala.Salariile nu sunt foarte mari, dar daca iti place.Pentru a fi cantareata trebuie sa ai voce, un look bun si un sound care sa atraga.E greu sa fi cunoscut din prima.Gaseste-ti o meserie care sa-ti place.SUCCES!