| STEFAN828 a întrebat:

Care credeți că este cel mai potrivit job pentru un student?

Răspuns Câştigător
| Adrian1555 a răspuns:

1 nici sa nu te gandesti la mc, KFC, sau Fast food uri in genul asta
Dupa ce ca muncești de rupi încontinuu si nici nu apuci sa stai jos pentru ca la acestea este mereu full
Mai ai si un salariu de nimic, absolut nimic
Ca baiat recomand Batmania daca iti place
Eu asa am lucrat 6 luni cu salariu de 20 pe luna si sa stii ca aveam luni cand ajungeam si la 40 de milioane, am vzt un rapsuns cu ospătar sa stii ca, cu atat mai bine acolo se fac si mai multi bani
Am fost si barman si ospătar intr-un restaurant si pot spune ca ambele sunt frumoase daca iti plac, ai program bun de 2 cu 2 sau 1 cu 1 salariu e ok si ai zi de zi bani in buzunar, in schimb casier si alte d astea nu recomand

| Bizon95 a răspuns (pentru Adrian1555):

Ce e aia Batmania?
pe google gasesc numai obsesie dupa Batman

| Adrian1555 a răspuns (pentru Bizon95):

Voiamnsa scriu barmania* dar autocorector

| Bizon95 a răspuns (pentru Adrian1555):

rolling on the floor
tare tongue

10 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Nu numai ca nu exista un jo potrivit pentru un student la medicina, sau la chimie, ci cu atat mai putin un job pentru un "student" in general. Jobul cel mai potrivit e cel din care isi poate plati studiile

| STEFAN828 explică (pentru Goete):

De exemplu eu nu plătesc studiile fiindcă sunt la buget, totuși un venit suplimentar nu strică, fie el cât de mic laughing)

| Goete a răspuns (pentru STEFAN828):

Prin plata studiilor ma refeream la chirie si la mancare si cheltuieli.

| Furnicuta000 a răspuns:

Mc, KFC etc.
Glovo, Food Panda etc
Call center

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Depinde la ce te pricepi.
Ajutor bucatar, vanzator cu jumate de norma, livrator pizza.

| Cannibal a răspuns:

Ai putea să lucrezi într-un call center ca operator sau ca asistent pentru evenimente sau dacă te descurci bine la scris ai putea să încerci un job de copywriter, casier într-un magazin.

| motorsportskr a răspuns:

Ospătar