| Vasile555 a întrebat:

Care din cele 3 categorii își riscă cel mai mult viața pe timp de război ofițerul, subofițerul sau gradatul? Și care primește toate onorurile și meritele după terminarea războiului?

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Depinde de imprejurare, poate fi si ofiterul, desi gradatul este expus unui risc mai mare. Onorurile le primeste fiecare in functie de cum a contribuit.

| Brizbriz a răspuns (pentru Celcestietot):

Asa e, depinde de imprejurare
cand e atac sunt mai multi gradati care ataca deci isi risca viata in mod direct, cand ailalti au mitraliere
cand e vorba de lunetisti, aia prefera gradatii, cu cat mai mare gradul, cu atat mai bine

| gabicoo a răspuns:

Fomeia dă servici!