| Nairda777 a întrebat:

Care e diferenta dintre un ofiter si un agent de politie?

6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Ofițerul are studii superioare. E băiat cu facultate.
Agentul are liceul și Școala de agenți. E tablagiu.
Mare diferență între ei nu e. Ofițerul te ia cu binșoru, vorbește mumos "Hai mă zii păcat de tinerețea ta". Agentul te ia direct cu "Mnezăii mătii" și cu "Vasilică".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unul e maturator de strada, si celalalt de curte

| Public22 a răspuns:

Un agent de politie e făcut din caca, apa și noroi, iar ofițerul din vomă, apa și noroi, cam asta ar fi diferența.

| gabicoo a răspuns (pentru Public22):

Creieru' la Ofițer e mic și galben că lămâia!
Creieru' la Agent e la fel!
Există totuși o diferență Creieru' lu' Ofițeru' are totuși o circumvoluțiune dar s-a dovedit că e de la șapcă!

| Public22 a răspuns (pentru gabicoo):

laughing bun răspuns.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Public22):

Ai uitat sa le spui despre ORGANUL de politie atunci cand ii auzi ca "nu ai voie sa urmaresti un organ de politie" s-au "nu ai voie sa jignesti un organ de politie."