| anamariagabi a întrebat:

Care e diferenta sa ma inscriu la o facultate de Economie şi Administrarea Afacerilor in Iasi, ma refer de ce ar trebui sa merg la FEAA si nu la Alexandru Ioan Cuza? Care e diferenta?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ceea ce nu intelegi este ca, FEAA(Facultatea de Economie si Administrarea Afacerilor) este una dintre multe alte facultati care sunt integrate si apartin Universitatii " A. I Cuza" din Iasi.

Daca, in Iasi, exista vreo alta FEAA atunci, acea facultate este integrata si apartine unei alte univesitati ( probabil privata ).

| Neboono a răspuns:

In economie inveti cu totul altceva, in Administrarea Afacerilor, stii cum sa obtii clienti pentru diferite "Afaceri". Parerea mea Economia este cea mai buna. Sper ca te-am ajutat.