| GigiMobil a întrebat:

Care e varsta potrivita sa am un prieten dupa parerea voastra?

Răspuns Câştigător
| Ballet a răspuns:

Nu exista o varsta potrivita, cand gasesti persoana potrivita:*

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu exista o varsta potrivita pentru a avea un prieten. Fiecare este liber sa se indragosteasca, sa aiba o relatie, atunci cand este pregatit, cand a intalnit o persoana potrivita.

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Pay eu cred ca pe la 14 ani poti incepe prietenia cu un baiat. happy

| PauLa.M a răspuns:

Daca intra in discutie si sexul cred ca 17. avand in vedere ca unele incep de la 12.

| sweetgirl_3609 a răspuns:

Totul depinde de tine, daca esti dezvoltata atunci 14-15 este cea mai potrivita... daca nu cred ca la 16-17.Eu am un prieten de la 14 ani, tu singura iti alegi momentul cand iti doresti sa fii iubita.

| username_8290 a răspuns:

Si 12 ani daca sti sa-ti organizezi timpul si sa nu neglijezi scoala. ^_^

| Babushka a răspuns:

Eu cred ca 16. 17

| Serendipity17 a răspuns:

Chestia asta nu tine de noi, ci de tine, cand te simti tu pregatita sa ai un iubit. dar daca vrei sa stii ceva exact, pe la 14 ani e ok dupa parerea mea. Dar sa ai grija sa nu iti neglijezi prietenii si scoala din cauza asta happy

papawave

| frumusica26 a răspuns:

Pe la 12 13 14 ani poti

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Nu există o anumită vîrstă la care trebuie să ai prieten.Important e să fii pregătit/ă pentru o relaţie.

| kindness a răspuns:

Hmmm. tu ce crezi?thinking eu zic 16. 17 aniwinking

| KatyKat a răspuns:

Kitzi.ani,ai?>
daca.12.de.14.ani.))
Adika...cu.2.sau.1.an.mai.mare.dar.si.de.virsta.ta.ar.fi.ft.bine.fundA? pls:*:*

| xdIoanaBuzilaxd a răspuns:

Dupa 14 ani

cel mai bine este sa ai un prieten la 16 sau 17 ani

funda?:*

| ChristinaCriss a răspuns:

Dupa parerea mea nu are varsta. Eu m-am indragostit prima data la gradinita.

| Mihaelaluion a răspuns:

Dupa 18 ani, esti matura si privesti altfel viata, in asa fel incat sa nu faci dintr o relatie de prietenie o relatie de desfranare, cu consecinte ce te pot marca. Deschide bine ochii si gandeste cu cap, dragostea nu e sex si presupune o jertfa si unire in ganduri, idealuri.