| LeonardLeonte a întrebat:

Care este cea mai buna facultate din cadrul Universitatii din Bucuresti?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa comparam facultatea de filosofie cu cea de informatica sau cum?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Facultatea de cultură și odihnă.

| Nemessys a răspuns:

Ce intelegi tu prin,, facultate buna"?

| LeonardLeonte explică (pentru Nemessys):

Una care sa nu fie facuta degeaba. Nu neaparat o singura facultate, ci toate optiunile. Sunt nehotarat in privinta alegerii facultatii.

| Nemessys a răspuns (pentru LeonardLeonte):

Nicio facultate nu este facuta degeaba. Daca ar fi asa, nu ar mai exista petnru ca nimeni nu s-ar mai duce la ea.
Alegerea este a persoanei daca o face degeaba si este fix treaba ei ce face dupa.

| sadrian46 a răspuns (pentru LeonardLeonte):

Toate sunt făcute degeaba. Asta exact în situația ta, când vrei neapărat facultate și le alegi ca prăjiturile la cafenea. Ai criterii? Vrei ceva, dar nu știi ce. Dacă nu știi ce, cine vrei să știe pentru tine? Cum să îți prezentăm aici toate opțiunile din învățământul superior?
Ei noi o să ți le prezentăm.
De exemplu.
Să fii bucătar marinar.
Și tu ce o să faci cu ele?
O să le citești.
Apoi pe care o să o alegi?
Cum o să o alegi, cum o să devii hotărât?
Cum să te ajutăm noi, să fii hotărât. să știi ce vrei să faci în viață.
Căci nu informația îți lipsește.
Găsești informație pe Google căcălău.
Ci hotărârea.

| JicaContra a răspuns:

Buna la ce?
la suflet sau CE?
tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia la care se da admitere scris chiar si acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultate buna adica sa lucrezi in domeniu dupa absolvire sau sa o faci doar pentru diploma de licenta? Una care iti ofera un job bine platit? Toate sunt bune daca ai pile sa te bagi pe postul caldut dupa absolvire. Sau vei lucra prin vreun supermarket, si acolo trebuie om.

| CosminCD a răspuns:

Depinde de ceea ce vrei sa faci dupa facultate. Cea mai buna e facultatea care te pregateste si de viata, nu doar teoretic.

| Morvi99 a răspuns:

Toate facultatile sunt bune doar ca sunt pe domenii diferite, oportunitati diferite etc, cei mai multi se bat pe locurile de la informatica, limbi straine, cibernetica etc