| JustMeBahar a întrebat:

Care este cea mai plătită meserie în America? În afară de medic. Mulțumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Avocatura, bankingul, bursa. Astia care ori mor la birou, ori o freaca savant cu trei miini.
@Gretta: Sa fii tu sanatoasa, la ei nu e ca la noi.

| Violleta2022 a răspuns:

Politician de succes! Asta este cea mai buna meserie si cea mai bine platita in America.
Apoi, judecatorii si avocatii, sunt foarte bine platiti.
Nu cred ca un medic este atat de bine platit in America, poate mai bine ca in Romania, dar in nici un caz f bine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In America mai toate meseriile care necesita studii superioare sunt bine platite

| OnuOnulică a răspuns:

Meseria de IT.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minimul de salar. pe care il ofera SUA este de 7.25, pe ora. Bineinteles, suma se poate dubla, tripta... Depinde de ce stii sa faci.