| dnzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Care este cel mai periculos post in stagiul militar(de preferat in Afghan. sau in Irak).
De ce acte e nevoie pentru inrolare si ce probe trebuie sustinute.

1 răspuns:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Pericolul nu mai este ca la inceput. Din 90 pana in prezent au murit in jur de 20 de luptatori romani. Dar exista riscul sa nu te mai intorci sau cel putin nu intreg (mic, dar exista). Ai bac? Te poti duce si fara bac avand gradul de SGP. Pregatirea o vei face in cadrul armatei. Tu pregateste-ti conditia fizica sa poti trece probele si chiar si mai mult ca o faci pentru tine nu pentru altul.