| Joker3134 a întrebat:

Care este diferența dintre manager și director? Managerul poate să nu aibă facultate, dar directorul poate?

6 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Manager'ul ( nu prea conteaza ce fel ) se afla sub director.
De exemplu in distributii mari sunt lucratori, adjuncti, manageri/sefi de raion, sefi de sector, director/presedinte, asociati. Mai sunt si alte posturi gen secretariat, dar doar ca sa vezi.
Ai putea deveni manager si fara facultate ( depinde ce fel de management ), dar director nu.

Răspuns utilizator avertizat
| N0xEterniS a răspuns (pentru Joker3134):

O portie mica de stres te ajuta, bineinteles ca da, toti suntem stresati din cand in cand si cu timpul invatam sa-l conducem.

Răspuns utilizator avertizat
| Eireann a răspuns (pentru Joker3134):

Nu orice manager ia banii astia. In plus nu stiu cine te angajeaza manager cu 12 clase fara bac, de obicei incepi de jos si cu perseverenta si multa munca.

Răspuns utilizator avertizat