| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferența dintre un jurnalist simplu si un jurnalist investigator?

Răspuns Câştigător
| AnaBelaAnaBela a răspuns:

Nu e nici o diferenta. In esenta jurnalismul prezinta publicului diverse aspecte ale societatii sau abateri aducandu-le in lumina reflectoarelor. Ca face o investigatie ca vorbeste depre obiceiuri, ca vorbeste de un eveniment tot jurnalism se cheama.
Pentru orice tema tot trebuie sa faca cercetare sau investigatii. E acelasi lucru.

2 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

Nu stiu gluma, zi-ne tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AnaBelaAnaBela):

Multumesc, am inteles acum. Am fost informata gresit de catre cineva si credeam ca este o diferenta.