| ღßaßÿღ a întrebat:

Care este meseria voastra preferata? argumente si pareri dezvoltate, va rog! happy FUNDA!

Răspuns Câştigător
| anabellafeonix a răspuns:

Meseria mea preferata este cea de chirurg pentru ca salvezi vieti si nu neaparat asta dar dupa ce ajuti pe cineva in general te simti bine si mai ales daca acea persoana iti multumeste sau chiar iti zambeste daca inainte era trist/a...si chiar dupa ce m-am uitat la primele 3 episoade din grey's anatomy mi-am dat seama ca aceasta meserie este foarte grea dar cand vezi ca aduci zambete pe fetele celor din jur o vei face cu placere

7 răspunsuri:
| ShowTim3 a răspuns:

Basescu, mai trebuie argumentat dc? happy

| lifeisperfekt a răspuns:

Buna! Eu mi-as dori din inima sa devin stilista si ca sa-ti raspund concret la intrebare, aceasta ete meseria mea preferatahappy. Iubesc modalove struck...Este minunat sa vezi cum poti face din niste blugi, o esarfa, tricou si niste bacheti(de exemplu) o tinuta in care chiar arati bine.Nici nu pot sa descriu cat de mult imi place sa dau sfaturi(cand cred ca stiu si ca pot)oamenjlor si sa-i ajut sa arate bine in orice imprejurime s-ar aflahappy. Sper ca ti-am fost de ajutor si ca nu te-am plictisitbatting eyelashes happy. Pa!happy

| geotechnical a răspuns:

Meseria mea preferata este aceea pe care o fac cu cea mai mare placere, de exemplu eu am terminat politehnica iar momentan am inceput teza de doctorat, deci imi place ceea ce fac, am de predat cursuri in cadrul facultatii unde imi fac teza de doctorat si chiar imi place ceea ce fac, si ma face sa ma simt implinit pe plan profesional, iar pe langa aceasta mai sunt implicat in multe proiecte la care ajut si eu in masura in care imi permite timpu happy, dar daca faci din placere astea atunci timpu trece fara sa iti dai seama tongue

| AnonimGirl2345 a răspuns:

Bună!
Meseria mea preferată, şi ceea ce voi dori să fac pe viitor este cea de AVOCAT love struck.
Mereu mă uitam la filme şi mă încânta. Şi îmi spuneam : Cât de fascinant este! Ce satisfacere plăcută îţi dă că lupţi cu dreptatea, faci dreptate şi faci parte din instanţele judecătoreşti happy...
Îmi place să fac dreptate happy! E ceva de nedescris! Să lucrezi cu legi, să ajuţi oamenii, să îi bagi la închisoare pe cei nedrepţi... Foarte frumos love struck.
Şi te plăteşte şi bine smug cool laughing).
Infine.
Vreau să mă fac AVOCAT pentru că, după cum spun părinţii mei, această meserie mi se potriveşte! ^^
Deci, in concluzie : AVOCAT.^^ :X

! Bineînţeles că mi-ar plăcea să devin şi artistă love struck cântăreaţă love struck dar părinţii îmi spun că nu am voce deci confused laughing)

FUNDA?!

| andreeahingan a răspuns:

Eu as dori sa ma fac stioardeza pentru ca e foarte fain plus ca primesti o gramada de bani si trebuie sa stii tot felul de limbi

| elena1919 a răspuns (pentru andreeahingan):

Si eu tot stewardessasad insa am un dinte un pic stramblaughing, si trebuie sa ai dantura frumoasa acolo, ma gandeam sa imi pun aparat, dar sa ajung pana la urma sa fac cursuri de stewardessa

| andreeahingan a răspuns (pentru elena1919):

Mult succes